img
Fallar

El Falı

Ellerimiz, avuçlarımızdaki çizgiler, parmaklar ve tırnaklar karakterimizin, hedeflerimizin ve kaderimizin ipuçlarıdır. Bu mesajları bir kez öğrendiğinizde, tüm gücünüzü daha zengin ve dolu bir yaşam için kullanabilirsiniz.

Hepimiz geleceğe çeşitli umutlarla bakarız ve o, orada, tam ellerimizin içindedir. El falının gerçek önemi kaderinizi anlamanızda yardımcı olmasında yatmaktadır.

Güçlü ve zayıf yanlarınızı, yeteneklerinizi ve sınırlarınızı anlamada, tüm çok benli kişiliğinizi geliştirmede size yardımcı olur. "Ben neysem oyum", diyebilirsiniz; fakat neyseniz o olabilmeniz için, önce ne olduğunuzu bilmeniz gerekir.

El falı sanatı (şiromansi, chirognomonie) Eski Mısır'a, Hindistan'a ve çok eski çağlara bağlanabilecek kadar uzak bir geçmişi olan bir gizli bilimdir. Özellikle Bohemyalılar (çingeneler) tarafından uygulana gelmiştir. Okültistler de (gizli bilimciler) bunu eski devirlerden beri uygulamaktadırlar.

Eskiden, sol elin ruhsal doğaya (karanlık yan) ve sağ elin de aktif doğaya (aydınlık) ait olduğu kabul edilirdi. Daha sonra, karanlık ile kötünün yanlış bağdaştırılması sonucu sol el karanlık güçlerle özleştirildi. Kötü (sinister) sözcüğünün orijinal karşılığı "sol"dur. El ve iskambil falını Batı’da kuşaklar boyu sürdüren çingeneler geleneksel olarak sol eli okurlar. Bunun nedeni belki, sol elin, kişinin ezoterik ya da gizemli yanını temsil 
etmesi, belki de "kalbe daha yakın" olmasıdır.

Şimdi sol elimizi, avuç içi bize dönük tutalım. Boy olarak tüm diğerlerinden uzun olan orta parmak, kaderi temsil eder ve avucun içinde dikey bir çizgiyle devam eder; bu çizgi kader çizgisidir. İnsanın, varlığı süresince izleyeceği yolun bir resmidir bu.

Yüzük parmağı, -ki buna Apollon derler- sanat ve talihi temsil eder. Merkür adı verilen serçe parmağı ise, bilimi ve tüm faaliyetlerdeki hesabı (ticaret, oyun vs.) temsil eder. Sanat ve bilim, insanın iki soyut eğilimini oluştururlar.

İşaret parmağı (Jüpiter) her türlüsünden maddi hırsı temsil eder; baş parmak (insanın kendisi) insanın dayanıklı iradesini, mantıklılığını ve karakteristik cesaretini temsil etmektedir.

Bir kişi hakkında ilk hükme varabilmek için, esas olarak ele alınan orta parmağa göre en uzun olanın hangi parmak olduğuna bakmak gerekmektedir. Şayet işaret parmağı yüzük parmağını geçiyorsa, kişi pozitif değerlere ülküsel değerlerden daha çok önem veriyor anlamında yorumlanmaktadır. Para, o kişi için, şan ve şereften daha önemlidir. Bunun tersine, yüzük parmağı işaret parmağını geçiyorsa, şahıs kuramsal olanı uygulamalı olana, şan ve şerefi 
paranın katı imkanlarına tercih ediyor anlamındadır. Şiromansi yapanların karakter üzerindeki ilk hükümleri bu şekilde gerçekleşir.

Bir elin ayasındaki temel çizgiler:

Hayat Çizgisi (canlılığı ve uzunluğu)
Akıl Çizgisi (zeka gücünü ve zihinsel durumu)
Kalp Çizgisi (duygusal durumu)

İkinci derecede ve her elde görünmeyen çizgiler:

Kader Çizgisi (kaderin size verdikleri)
Şöhret Çizgisi (başarı ve topluma mal olmak)

El tipleri:

Su (uzun parmaklar, dikdörtgen şeklinde avuç)
Hava (uzun parmaklar, kare şeklinde avuç)
Toprak (kısa parmaklar, kare şeklinde avuç)
Ateş (kısa parmaklar, dikdörtgen şeklinde avuç)

Çevrimiçi img

Can Aydın

₺ 125 | 1250 Kredi
Mesaj
Sesli
Fal Baktır
Çevrimiçi img

Nuruş

₺ 175 | 1750 Kredi
Sesli
Fal Baktır
Çevrimiçi img

Huriye Hatun

₺ 100 | 1000 Kredi
Mesaj
Sesli
Fal Baktır
Çevrimdışı img

TEST PROFİL

₺ 5 | 50 Kredi
Mesaj
Profil
Çevrimdışı img

Zara

₺ 175 | 1750 Kredi
Mesaj
Profil
Çevrimdışı img

Tamara

₺ 100 | 1000 Kredi
Sesli
Profil
Çevrimdışı img

Belkız

₺ 150 | 1500 Kredi
Sesli
Profil
Çevrimdışı img

deneme

₺ 5 | 50 Kredi
Mesaj
Sesli
Profil
Çevrimdışı img

Helen Freya

₺ 200 | 2000 Kredi
Mesaj
Sesli
Profil
img